TAB Gıda 2018′e 11 Ödül İle Girdi!

5 Mayıs 2018 Yorum Yok

Türkiye’de hızlı servis restoran sektörünün lideri olan TAB Gıda, geçtiğimiz yıl ulusal ve uluslararası alanda aldığı 11 prestijli ödülü ile sektördeki başarısını taçlandırdı. Mall&Motto dergisinde yayımlanan TAB Gıda Pazarlama Genel Müdürü Seçil Kurdoğlu’nun röportajını sizler için derledik.

Türkiye’de hızlı servis restoran sektöründe 1995 yılında Burger King ile faaliyetlerine başlayan ve 23 yıllık tecrübesiyle sektörünün lideri olan TAB Gıda, geçtiğimiz yıl aldığı 11 prestijli ödül ile yine tüm dikkatleri üzerine topladı. Bu ödülleri, müşteri memnuniyeti, hizmet kalitesi, dijital uygulamalar, restoran zinciri, franchise ve en çok tercih edilen marka gibi başarılı çalışma ve uygulama kategorilerinden aldı.

TAB Gıda Pazarlama Genel Müdürü Seçil Kurdoğlu, ‘Tab Gıda olarak, 1000’den fazla restoranımızda Türkiye’de hızlı servis restoran sektörünün lideriyiz. Türkiye çapında kazandığımız büyüme başarısı, Capital ve Ekonomist dergileri tarafından da ödüllendirildi. Perakendenin Hızlıları kapsamında mağaza sayısına göre “Türkiye’nin En Büyük Fast Food Perakende Şirketi” seçildik. Özellikle Burger King, markamızda uyguladığımız başarılı pazarlama uygulamaları, büyüme hızımıza ve performansımıza yansıdı. Zaten pazarlama alanında Burger King markamızla 2018 yılına da birçok ödüllerle girdik. Geçtiğimiz günlerde Marketing Türkiye’nin Akademetre işbirliği ile “İtibar ve Marka Değeri Performans Ölçümlemesi” araştırmasında “The One Awards” ödülünü aldık. Hemen ardından Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) ve Akademetre işbirliği ile yapılan AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları Araştırması’nda geçen sene olduğu gibi 1 numaralı marka yine biz seçildik.’ dedi.

Geçtiğimiz yıl ulusal ve uluslararası alanda olmak üzere toplam 11 ödül aldıklarını belirten Seçil Kurdoğlu; ‘Geçtiğimiz yıl özellikle gençlik odaklı pazarlama uygulamalarımızla ön plana çıktık. Pro Gamer Menü ve Facebook’tan sipariş verme kolaylığı gibi uygulamalarımızla Digital Age tarafından 2017’nin “GameChanger” markası seçildik. Ayrıca, Mediabrands Insight tarafından “Fast Food Sektöründe En Çok Tercih Edilen Marka” seçildik. Aldığımız diğer ödüller arasında ise Marketing Türkiye ile Roamler Türkiye tarafında “En Cool Marka” seçilmemiz, A.L.F.A Awards’ta “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka” seçilmemiz URFAD Franchising Ödülleri’nde “En Büyük Franchise” ödülünü, The Brand Age Dergisi ile Xsights tarafından “Yazın En Sevilen Markası” seçilmemiz, Restaurant Brands International tarafından verilen “Yılın Pazarlama Ödülü” aldığımız kıymetli ödüller arasında bulunuyor. Bu ödüllerden dolayı mutlu ve gururluyuz. Aldığımız bu ödüllerin verdiği güçle, önümüzdeki dönemde yine hizmet kalitemiz, yaratıcı uygulama ve kampanyalarımızın yanı sıra çeşitli ürün ve menülerimizle yine müşterilerimizin yanında olacağız.’ Açıklamasında bulundu.

2017 YILINDA ALINAN ÖDÜLLER

 • Marketing Türkiye ve Roamler Türkiye’nin “Cool Markalar” araştırması sonucu fast food kategorisinde “En Cool Marka”
 • A.L.F.A Awards’ta hızlı servis restoranları kategorisinde “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka”
 • URFAD Franchising Ödülleri’nde Türkiye’nin “En Büyük Franchise” ödülü.
 • The Brand Age Dergisi ile Xsight Araştırma ve Danışmanlık iş birliğinde gerçekleştirilen “Yazın Sevilen Markaları” araştırmasında birincilik.
 • Restaurant Brands International tarafından hazırlanan “Yılın Pazarlama Ödülü
 • Kristal Elma Ödülleri’nde Paket Servis Buz Gibi ilanı ile billboard ve radyo kategorisinde 2 Gümüş ödülü.
 • Digital Age tarafından gerçekleştirilen “GameChanger” yarışmasında, tüketici gözüyle kategori bazlı en digital markalar arasında, zincir restoranlar kategorisinde birincilik.
 • Mediabrands Insight tarafından araştırmada “En Çok Tercih Edilen Marka”
 • Capital ve Ekonomist dergileri tarafından gerçekleştirilen Fast Retail 2017/Perakendenin Hızlıları Ödülleri kapsamında “Türkiye’nin En Büyük Fast Food Perakende Şirketi”
 • Marketing Türkiye’nin Akademetre işbirliği ile gerçekleştirdiği araştırmada “The One Awards” ödülü.
 • AYD ve Akademetre’nin gerçekleştirdiği araştırmada “AVM’lerde En Beğenilen Ve Tercih Edilen Marka” ödülü.

İlgili olabilecek diğer yazılar

Yorum Yok
 1. Henüz yorum yapılmamış.
Siz de yorum yapın!
Adınız Soyadınız Zorunlu
E-Posta Adresiniz Zorunlu
Web Site Adresiniz Opsiyonel
Yorumunuz