TAB Gıda’dan Dünya Kadınlar Gününde Anlamlı Hediye

12 Mart 2013 1 Yorum Var

Gerçek sermayesinin “insan” olduğu bilinciyle, evrensel değerlere her fırsatta sahip çıkan TAB Gıda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü unutmadı. Merkez ofis çalışanları sabah işe geldiklerinde masalarında karşılaştıkları sürpriz ile şaşırdılar. Çalışanlar için hazırlanan sürprizde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemine istinaden, kadın çalışanların masalarına kırmızı gül bırakıldı. Bu anlamlı hediye ile sevinen çalışanlarımız, kameraya verdikleri pozda da memnuniyetlerini gizleyemediler.

TAB Gıda ailesi olarak  Sevgileriyle Üreten, Varlıklarıyla Güzelleştiren tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarız.

 

Dünya Kadınlar Günü Tarihçesi   

8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında 129 işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 10.000′i aşkın kişi katıldı.

26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart’ın  Dünya Kadınlar Günü olarak anılması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

İlgili olabilecek diğer yazılar

1 Yorum var
  1. EBRU AKARTUNA 12 Mar 2013

    Gerçenten çok anlamlı bir hediye oldu teşekkürler TAB GIDA

Siz de yorum yapın!
Adınız Soyadınız Zorunlu
E-Posta Adresiniz Zorunlu
Web Site Adresiniz Opsiyonel
Yorumunuz